Strong Power je masážny a regeneračný krém, ktorý ocenia nielen športovci v rámci regenerácie svalov ale aj ťažko pracujúci ľudia, či starší ľudia, ktorí majú časté problémy pohybového aparátu. Má chladivo-hrejivý účinok, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Pomáha pri rôznych problémoch, a to najmä tých, ktoré boli spôsobené nadmernou fyzickou aktivitou. Určený je na kožu v oblasti ramien, chrbtice, kolien, či iných častí tela. Je však iba na vonkajšie použitie.

strongpower-krem-zena-bezkyna

Prvá pomoc pre športovcov

Náš diamant v tube (ako zvykneme krém Strong Power nazývať) pomáha vrcholovým ale aj amatérskym športovcom. Vďaka svojim zložkám poskytuje telu osvieženie, uvoľnenie a urýchľuje tým regeneráciu svalov. Pomáha tiež pri svalovej horúčke (tzv. svalovici) a ocenia ho všetci, ktorí zažili nepríjemné zranenie (krém totiž pomáha k rýchlejšej regenerácii). Odporúčame používať pred športovou záťažou ale aj po nej (najlepšie zaberá hneď po osprchovaní).

Pre starších ľudí a dôchodcov

Mnohí starší ľudia majú ťažkosti s pohybovým aparátom, preto odporúčame používať náš krém Strong Power. Je skvelý najmä na ťažkosti v oblasti krížov, trapézov, medzilopatkového svalstva a pod. Pozitívne pôsobí pri problémoch svalov, šliach a kĺbov. Krém si stačí len natrieť na problematické miesta a nechať pôsobiť. Uvoľnenie by sa malo dostaviť v krátkom čase.

strongpower-krem-muzi-pri-praci-tazka-praca

Pre ťažko pracujúcich ľudí

Tí, ktorí ťažko pracujú, poznajú nepríjemný pocit únavy a boľavého tela po náročnom výkone. V prípade ak máte za sebou náročnú krátku prácu alebo dokonca celý deň, siahnite po našom kréme. Natretím na bolestivé časti tela (či už sú to nohy, ruky, chrbtica, kríže a pod.), dôjde k uvoľneniu svalov a začne sa dostavovať úľava.

Pre tehotné ženy a mamičky

ÁNO, aj v prípade gravidných žien má náš krém úspechy. Vyskúšalo ho už neskutočné množstvo žien v očakávaní, ktoré sa sťažovali na opuchy nôh, popraskané žilky, či ťažkosti v oblasti chrbtice. V prípade ak mate podobné problémy, stačí krém natrieť na problematické miesta a nechať pôsobiť. O vhodnosti používania krému odporúčame poradiť sa so svojim lekárom. Strong Power je skvelý aj v prípade presilených rúk. Takže ak celý deň nosíte bábätko na rukách a ruky si už doslova necítite, odporúčame náš diamant v tube.

dieta-v-posteli-fevermates-teplomery
dieta-hra-fevermates-teplomery

Pre deti

Krém Strong Power odporúčame používať u detí od 3 rokov. Je bezpečný pre detskú pokožku ale pozor, zloženie krému je dosť silné, preto ho pri deťoch odporúčame používať v menšom množstve. Ak idete krém na dieťati používať prvý krát, odporúčame ho otestovať na predlaktí, aby ste zistili, či nebude mať alergickú reakciu.

V akých prípadoch krém pomáha? Najmä pri narazených miestach, pri opuchoch, štípancoch od komárov, včiel či iného hmyzu. V prípade ak je dieťa choré, odporúčame natrieť oblasť hrudníka pri prieduškách. Dokonca je skvelý aj pri rastových problémoch dieťaťa (deti, ktoré rýchlo rastú, majú zvyčajne bolesti v oblasti nôh, preto odporúčame natierať nohy od kolien smerom ku chodidlám v malom množstve).

Najčastejšie otázky

Raz hreje, raz chladí. Ako krém funguje?

Po aplikovaní krému nastupuje efekt prehrievania, tzv. hyperemizačný efekt. Ten vyvolá zrýchlenie metabolického systému v danom segmente, čo spôsobí lepšie a rýchlejšie procesy hojenia. Prvotný pocit je mierne chladivý, tkanivo akoby preberie. Potom sa máličko zohreje a rýchlejšie uvoľní elasticitu tkaniva práve vďaka vmasírovaniu zložiek, ktoré obsahuje krém. Čiže napäté svalstvo pekne povolí.

Dá sa krém používať pri zápalových problémoch?

Popri základnej škále dostupných a známych protizápalových krémov, krém Strong Power nemá protizápalový efekt, čo znamená, že ho viete používať bez ohľadu na to, či zápal máte alebo nemáte.

Ako a kedy krém aplikovať?

Krém odporúčame aplikovať po umytí pokožky aspoň 1x za deň (ak mate menšie problémy). Pri väčších problémoch kľudne aj 3-4x za deň, a to po dobu aspoň 5 – 6 dní. Odporúčame natierať ba problematické časti, nikdy nie celé telo. Problematické miesto prekryte priedušným materiálom aby miesto dýchalo.

Kedy sa krém nesmie používať?

Krém sa nesmie používať na poranenú pokožku, pri otvorenej rane, pri popálenej alebo spálenej pokožke od slnka. Tiež keď sa zistí alergická reakcia na niektorú zložku krému. Ak mate zistenú nejakú diagnózu a beriete silnejšie lieky, je potrebné konzultovať použitie krému s lekárom.

Aké je zloženie krému?

Krém Strong Power obsahuje tieto zložky: Aqua, Methyl Salicylate, Menthol, Polysorbate_80, Eugenol, Phenoxyethanol, Ethylhexyglycerin, Carbomer a Triethanolamine.

Eugenol sa používa pri výrobe parfémov, ochucovadiel, esenciálnych olejov a v medicíne ako lokálne antiseptikum a anestetikum.
Gaultherinový olej je prírodná látka, ktorá má pre ľudské telo blahodarné účinky. Získava z Libavky, ktorá sa vyskytuje najmä v lesoch Severnej a Južnej Ameriky. Dnes sa táto látka vyrába väčšinou synteticky. Táto rastlina bola donedávna používaná v mastiach a čajoch, neskôr však prevládlo používanie samotného metylsalicylátu, ktorý má mnohostranné účinky. Je to olejovitá tekutina s charakteristickou arómou, ktorá po nanesení na kožu hreje a zmierňuje únavu tela.

Menthol je taktiež prírodná lástka s blahodárnymi účinkami pre telo, ktorá sa nachádza v rastlinách rodu Mentha, a to hlavne v mäte piepornej. Má silne aromatickú vôňu a jej všestranné účinky sa využíva nielen v liečivách, ale aj v kuchyni a kozmetike. Menthol pôsobí antisepticky, má lokálne znecitlivujúce účinky a tlmí bolesť. Prináša úľavu pri zápalových ochoreniach kĺbov a mäkkých tkanív akútneho či chronického pôvodu.